
- Купените от разсадника иглолистни дръвчета се транспортират и засаждат, така че кореновата буца да се запази. Ако корените са увити в зебло, оставете го докато не поставите растението в дупката, след което внимателно го отстранете.
- Ако искате през следващата година да имате силни растения - жълт шибой, карамфили, трябва да ги насадите през първата третина на август.

- През август продължава беритбата на прасковите,

- За да се осигури нормално наедряване на плодовете на есенните сортове круши, ябълки и сливи и за да се заложат повече плодни пъпки за следващата година, дърветата трябва редовно да се поливат. Това е особено важно за младите дръвчета.

- Можете да продължите да присаждате или преприсаждате млади дръвчета със спяща пъпка, като преди това ги полеете обилно
- Време е да започнете да подготвяте площите за засаждане на нови ягоди
- Водете редовна борба с болестите и неприятелите в овощната градина
- Започва масовото прибиране на средно ранните домати, зеленият пипер,

- Окопавайте и редовно поливайте вторите култури - праза, зеления фасул,

- Поливайте и берете краставичките и пръскайте срещу брашнестата и кубенската мана са задължителни мероприятия
- От края на Юли започва беритбата на бамята. Тя продължава, докато паднат първите слани. През най-топлите дни се бере всеки ден или през ден, защото плодовете нарастват бързо.
- Ако засятата през Юли ряпа е образувала втори лист, проредете растенията на разстояние 10-12 см, за да се образуват по-едри кореноплоди

- През втората половина на август може да започне сеитбата на спанака, която продължава до септември - октомври.
